Wizja nowej generacji smartfonów

Świat nieustannie idzie do przodu, nowe technologie ciągle zaskakują. Rozwój telefonów przypomina istny wyścig zbrojeń. Jedni cenią sobie designerski wygląd, inni zręczny interfejs, a kolejnym zależy na świetnej jakości zdjęcia i liczba megapikseli we wbudowanym aparacie jest dla nich istotna. W ostatnim czasie modne stają się możliwości zginania i składania naszego smartfona.

https://trello-attachments.s3.amazonaws.com/5caf4c417a72d31d51bbf5b3/5caf4f949831448fabf6e0c9/d5c1a4ec5eebe1bb86c1787f4e48594b/tel.png

Już od jakiegoś czasu w branży krążą pogłoski o składanych telefonach. Gdy pod koniec zeszłego roku chińska firma Royole jako pierwsza pokazała zginany smartfon, inni wielcy producenci zaczęli prezentować swoje modele albo zapowiadają, że wprowadzą je do swojej oferty.

Do tej pory najwięcej zamieszania narobiły praktycznie gotowe modele urządzeń Samsunga i Huawei. Ciekawostką jest jednak, że zarówno Samsung Galaxy Fold, jak i Huawei Mate X nie są do końca smartfonami. Można je zakwalifikować jako hybrydy smartfona oraz tabletu. Jest to związane z ich funkcjonalnością. „Zginanie ekranu to możliwość zwiększenia ekranu wyświetlacza smartfonu do tego porównywalnego z tabletami. Interfejs również jest przystosowany do zginania, bowiem lawiruje między trybem smartfonowo- tabletowym.

Czy składane smartfony będą kolejnym rynkowym hitem? Wiele zależy od ceny i przydatności tej funkcji. Jakość i wykonanie produktu też jest bardzo ważna. Niewykluczone, że nowe rozwiązanie podzieli los smartwatchy, które z czasem stały się powszechnie dostępne, ale korzysta z nich tylko wybrana grupa konsumentów.

Prawie na pewno problemem będzie bateria. Im większy ekran, tym więcej energii potrzeba na zasilenie go. A ze wczesnych zapowiedzi nie wynika, że pojemność baterii składanych smartfonów wzrośnie. Warto też zobaczyć, jak będzie wyglądać to cenowo. Nowe smartfony kosztować będą zapewne tyle, ile flagowe modele – nawet kilka tysięcy złotych.
Czy za te pieniądze dostaniemy jakieś dodatkowe funkcje? Sam większy ekran jest tylko narzędziem.

https://trello-attachments.s3.amazonaws.com/5caf4c417a72d31d51bbf5b3/5caf4f949831448fabf6e0c9/d11ced5630dcbd7d6b023d0a9351126d/skl.jpeg

Kolejną problematyczną kwestią będzie jakość tych urządzeń, zwłaszcza na początku, kiedy będą one cierpieć na “choroby wieku dziecięcego”. Ruchome elementy będą prawdopodobnie przyczyną problemów – wystarczy sprawdzić jak wyglądają zawiasy laptopów po kilku latach użytkowania. Trwałość smartfonów będzie jedną z kwestii, która wpłynie na ich odbiór przez konsumentów.

Zapowiada się na to, że dostępne w najbliższym czasie składane smartfony będą absurdalnie drogie i narażone na szereg zagrożeń i uszkodzeń, ich zakup i zastosowanie nie będą miały większego sensu, a akumulator będzie rozczarowywał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *